przenosniki-slimakowe

Przenośniki ślimakowe – co i jak?

Jaki jest ślimak, każdy widzi. Wbrew pozorom w moim dzisiejszym artykule wcale nie będziemy poruszać tematów fauny i flory. Chcę was dzisiaj mocniej zainteresować tematem przenośników ślimakowych. Po ostatnim artykule na temat firmy Budrem pisaliście, że chcecie otrzymać więcej informacji. Oto one! Ślimaki to elementy przenośników produkowane do transportu materiałów sypkich. Przenośniki ślimakowe wykorzystywane są w przemyśle rolniczym, budowlanym, chemicznym, grzewczym, a nawet spożywczym. To tyle tytułem ogólnego wstępu. Czas jednak by lepiej się przyjrzeć poszczególnym branżom i sposobie wykorzystania przenośników ślimakowych.

Przenośniki ślimakowe w przemyśle rolnym

W przemyśle rolnym przenośniki ślimakowe wykorzystywane są do transportu zboża, paszy i zbiorów. Urządzenie tego typu jest ogromnym wsparciem przy pracach magazynowych takich jak zasypywanie silosów zbożowych. Wyobraźcie sobie, ile ręcznej pracy wymagałoby zapełnienie silosu wysokiego na kilka pięter! Przenośnik ślimakowy wykorzystywany jest także przy produkcji pasz. Skąd popularność przenośników ślimakowych w przemyśle? Ich prosta konstrukcja sprawia, że są to maszyny niezwykle wytrzymałe. Wymiana poszczególnych elementów jest prosta i szybka, dzięki łatwemu dostępowi do poszczególnych części.  Niektóre firmy, takie jak Budrem, oferują przygotowanie części zapasowych w 48 godzin, co jest ogromnym ułatwieniem i ogranicza czas przestoju.

Przenośniki ślimakowe w przemyśle budowlanym

Przenośniki ślimakowe pracują wszędzie tam, gdzie do transportu mamy wiele ciężkich produktów. Świetnie sprawdzą się więc w przemyśle budowlanym. Tam wykorzystywane są przede wszystkim transport ciężkich i sypkich materiałów budowlanych. Ręczne przenoszenie ich na terenie budowy byłoby nie tylko znacznym utrudnieniem, ale miałoby także wpływ na znaczne wydłużenie czasu prac. Poza tym wykorzystuje się je w kopalniach i żwirowniach, np. przy załadunku piasku i kruszywa.

Przenośniki ślimakowe pomagają nam w codziennym życiu znacznie częściej, niż nam się wydaje!