Przed każdą czynnością każdy element musi być przygotowany w sposób perfekcyjny, żeby końcowy efekt spełniał oczekiwania. Nie inaczej jest w zakładach przemysłowych, gdzie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Przykładowym działaniem może być frezowanie stali, ponieważ rezultat zależny jest od wielu czynników, które z pozoru nie mają znaczenia, ale mogą decydować o przebiegu obróbki i trzeba zwracać szczególną uwagę na małe detale. Czasami to właśnie drobne szczegóły wychwycone przed wykonaniem frezów mają istotny wpływ na całościowe czynności.
Sprawdzenie i czyszczenie
Zanim przystąpi się do właściwej obróbki, trzeba sprawdzić materiał, który ma być poddany działaniom wykonywanym przez urządzenie sterowane numerycznie, jak np. frezowanie stali. W tym miejscu nie można sobie pozwolić na jakikolwiek błąd, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do różnych niedokładności. Najpierw należy przyjrzeć się elementowi pod kątem uszkodzeń lub innych defektów, które uniemożliwiłyby poprawne działanie i zrobiłyby duże problemy. Jeśli będą te niedoskonałości, to albo należy profesjonalnymi środkami je usunąć, albo wycofać przedmiot z procesu obróbczego. Gdy materiał jest bez wad i gotowy do działań, trzeba bardzo dokładnie wyczyścić, żeby nie doszło do sytuacji, gdzie kurz lub inne niewidoczne drobinki wpływają na jakość frezów (sprawdzona przez NetSpec) i zepsują końcowy efekt. Proces czyszczenia musi być połączony z bardzo dokładnymi oględzinami, gdyż wzrokowa obserwacja może nie wychwycić ukrytych uchybień i w tym miejscu należy zastosować środki typu skaner lub światło UV. Całość ma być wykonana pod nadzorem doświadczonego specjalisty, który bacznym okiem sprawdzi każdy detal i zrobi wszystko, by jakość końcowego wyrobu ze stali była jak najwyższa.
Pewność w każdym momencie
Bez względu na to, co się robi z przedmiotem poddanym obróbce, trzeba być przekonanym co do tego, że będzie on gotowy do obróbki. Żeby frezowanie stali dawało pożądany efekt, konieczne jest skrupulatne podejście do każdego etapu przygotowania, gdyż wtedy można sprawdzić, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań uniemożliwiających działanie. Tylko wtedy będzie pewność, że na rynek zostanie wypuszczony przedmiot, który będzie w stanie idealnym.