Blaty kuchenne: wszystko o czym warto wiedzieć

Naturalny granit od dawna ceniony jest za swoją wytrzymałość, trwałość i niepowtarzalną fakturę. Jest to skała, której głównymi składnikami są mika, kwarc i skaleń. Jest często wykorzystywany do produkcji różnych wyrobów, takich jak blaty, parapety, schody i kolumny.

Pomimo popularności i popytu na granit, istnieje przekonanie, że jest on radioaktywny. Tak jak w każdym innym kamieniu naturalnym, tak i w kamieniu używanym do produkcji elementów wyposażenia wnętrz, występuje pewne tło radioaktywne. Jednak jego poziom jest bardzo niski i całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Nie ma więc potrzeby rezygnować z pięknego i trwałego produktu, który przetrwa wieki.

W nowoczesnych kuchniach blaty kuchenne Katowice zajmują poczesne miejsce, nadając pomieszczeniu arystokratyczny i solidny charakter. Blaty granitowe doskonale sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w stylistyce od klasyki po nowoczesny funkcjonalizm.

Zalety blatu kuchennego Katowice wykonanego z granitu:

  • Trwałość i długowieczność. Żywotność wynosi setki lat. Taki materiał jest praktycznie nie do zepsucia. Nie boi się zarysowań i uszkodzeń mechanicznych.
  • Odporność na wysokie i niskie temperatury.
  • Naturalne piękno. Duża różnorodność kolorów i faktur. Każdy kawałek ma unikalny wzór.
  • Materiał o wysokiej gęstości. Praktycznie nie absorbuje żadnych barwników. Oznacza to, że jeśli plamy zostaną w porę usunięte, nie zabarwią już powierzchni.
  • Łatwa pielęgnacja. Dobrze wypolerowana powierzchnia jest praktycznie nieprzepuszczalna dla brudu. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.
  • Blaty granitowe – specyfika użytkowania

Doskonałym rozwiązaniem są blaty granitowe od Kamieniarstwa Schmidt w kuchni. Świetnie prezentuje się w pomieszczeniach, urządzonych w takich kierunkach jak klasycyzm, country, prowansja, modern, etno. Ale dla wnętrza w stylu high-tech, pop-art i awangardy kamień naturalny jest rzadkim wyborem. Ponadto, granit jest ciężkim materiałem. Im większy jest wymagany wymiar blatu, tym większe jest obciążenie podłoża i wykładziny podłogowej. Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze materiału naturalnego.