Coś więcej na temat przenośników ślimakowych

Przenośniki ślimakowe są od dawna stosowane w przemyśle. Urządzenia te służą do przenoszenia ładunków na krótkie odległości. Ponadto, niektóre typy mogą mieszać produkty w trakcie procesu pracy i działać jako podajnik. Posiadają one wiele zalet, dzięki którym możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności realizowanego transportu materiałów. Aby jednak urządzenia ślimakowe działały prawidłowo i bezawaryjnie przez wiele lat, należy wybierać je odpowiedzialnie i zwrócić się do zaufanego producenta. W tym celu zalecamy skorzystanie z usług firmy Budrem, która istnieje na rynku od ponad 30 lat.

Zakres stosowania i zasada działania

Przenośniki ślimakowe są urządzeniami służącymi do przemieszczania materiałów sypkich, proszkowych i pylistych poprzez obrót ślimaka. Znajdują one zastosowanie w magazynach, zakładach przetwórczych i zaopatrzeniowych, a także w wielu innych gałęziach przemysłu.
Warto zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje przenośników ślimakowych. Różnią się one w zależności od następujących parametrów: nachylenia zsypu, wielkości ślimaka i jego kierunku oraz pozostałych elementów składowych ślimaka.
Zasada działania przenośników ślimakowych jest następująca: ślimak zostaje umieszczony w otwartej lub zamkniętej rynnie i jest uruchamiany przez silnik elektryczny. Z kolei śruba (obracający się wał ze spiralą) podnosi ładunek masowy i przesuwa go poziomo lub pod pewnym kątem nachylenia. Główną zaletą tych przenośników jest ich kompaktowość w porównaniu z innymi urządzeniami transportowymi (np. przenośniki taśmowe i płytowe) o takiej samej wydajności roboczej.