Wszystkie rzeczy wytwarzane w fabrykach są wykonywane z mniejszych podzespołów. Niektóre z części są rzeczywiście małe, ale zazwyczaj powstają one po wycięciu z dużych materiałów. Przedsiębiorstwa robią wszystko, by proces wytwórczy trwał jak najkrócej, a jednym z elementów skracających czas produkcji jest cięcie laserowe, stosowane wtedy, gdy chcemy zrobić małe komponenty z dużego materiału. Każde zadanie musi być bardzo dokładnie zaplanowane i ustawione, by jakość wytwarzania i wycinania była jak najwyższa i żeby każdy produkt bez problemów przeszedł wszystkie szczegółowe kontrole przeprowadzane przez odpowiednie instytucje.
Cięcie laserowe
Każdy etap musi być zaprojektowany, ponieważ całość musi być zgrana perfekcyjnie, jeśli zależy na czasie i ilości wytwarzanych egzemplarzy. Także cięcie laserowe podlega dokładnemu planowi, bo to jest jedno z najważniejszych czynności decydujących o funkcjonalności finalnego produktu. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, jak duży materiał przybędzie do fabryki i iluetapowe wycinanie będzie zastosowane. Wszystko musi być skonsultowane z dostawcą, który przekazuje półprodukty do hali, a wielkość materiału musi być dostosowana do możliwości produkcyjnych. Cały rulon blachy należy rozwinąć w wyznaczonym punkcie, a następnie dać do miejsca, gdzie urządzenia laserowe potną na mniejsze płaty, z których wycinane będą poszczególne elementy (wytwarza je Czora). Muszą być równo pocięte, by można je było równo położyć jedno na drugim i żeby była możliwość cięcia kilku warstw za jednym razem. W zależności od złożoności, można podzielić proces wycinania na kilka faz, lecz przy każdej z nich musi być osobny program dostosowany do wielkości obrabianego półproduktu. Wtedy jest pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki.
Dokładnie zrobione wycinanie
Przy dzieleniu poszczególnych elementów na mniejsze części przy pomocy robotów, trzeba zachować szczególną uwagę i pilnować wielu z pozoru nieistotnych rzeczy. Cięcie laserowe to czynność, która jest przeprowadzana szybko i trzeba ustawić półprodukty bardzo precyzyjnie, by zminimalizować ryzyko straty finansowej przez niewłaściwie dorobione podzespoły. Ważnym czynnikiem jest odpowiednie rozłożenie maszyn i urządzeń wycinających, bo od tego zależy czas produkcji i jakość końcowego produktu, który ma zadowolić wszystkich końcowych użytkowników.