Masaż pleców gorącymi kamieniami dla zdrowia

Zabieg polega nie tylko na podgrzewaniu kamieni i przykładaniu ich do różnych miejsc, ale także na ich masowaniu. Terapeuta musi dokładnie wiedzieć, na które punkty i jakie kamienie zastosować, aby pacjent otrzymał pożądany efekt.

W tym rodzaju medycyny naturalnej Opole terapia kamieniami stosuje się tylko niektóre typy kamieni, najczęściej bazalt wulkaniczny, który zawiera dużą ilość pierwiastków z tablicy Mendelejewa, a według medycyny ludowej zawiera energię wszystkich pięciu żywiołów – wody, powietrza, metalu i ziemi i dlatego ma szczególnie korzystne właściwości, a dzięki porowatej strukturze bardzo wolno się ochładza.

W Terapii Zdrowia, terapia gorącymi kamieniami jest wykonywana przez doświadczoną osobę, przy czym szczególnie popularny jest masaż kamieniami pleców.
Gorące kamienie rozluźniają napięcia mięśniowe, a chłodne stymulują krążenie krwi, przepływ limfy i procesy metaboliczne. Masaż pomaga złagodzić bóle dolnej części pleców, poprawić postawę i usunąć sztywność mięśni.

Ma również wpływ na organizm jako całość:

  • pomaga zwalczać zespół przewlekłego zmęczenia
  • poprawia sen
  • przywraca wigor i poprawia wydajność pracy
  • leczy stany lękowe i poprawia wahania nastroju

W przeciwieństwie do innych masaży, medycyna naturalna Opole ma jedynie przyjemny, relaksujący wpływ na plecy, dlatego zaliczana jest do zabiegów uzdrowiskowych. Zabieg nie powoduje siniaków ani krwiaków, nie ma bólu w trakcie ani po terapii.